Pasaulē pastāvīgi parādās jaunas tehnoloģijas, dizaina risinājumi un būvmateriāli, par kuriem būtu jāzina
Ir lieliski ja izdodas uzbūvēt tādu māju kas būtu aktuāla un ērta vēl daudzus gadus vai ideālā variantā pat gadu desmitus. Būvējot māju, jūs ieguldāt daudz pūļu, enerģijas un naudas, un vēlaties, lai māja būtu aktuāla daudzus gadus.
Balstoties uz daudzu gadu māju būvniecības praksi, dalīsimies ar pārbaudītiem risinājumiem, kas palīdzēs padarīt māju modernu un mājīgu uz ilgu laiku.
1. Projektējot izvēlieties vienkāršas formas.
Izvairieties no daudzu slīpumu un līmeņu jumtiem, jo sarežģītāk ēka izskatās, jo ātrāk tā novecos. Turpretī vienkāršas, klasiskas formas vienmēr būs aktuālas.
2. Domājot par mājas izskatu, izmantojiet dabiskus materiālus, piemēram, akmeni, koku.
Ja izmantojat tādu mājas apdari kā apmetums, izmantojiet mierīgus toņus, jo pretējā gadījumā izmantotās krāsas – spilgtas un šajā sezonā aktuālas, pēc kāda laika kļūs vairs neaktuālas. Dabisko materiālu izmantošana interjerā būs pieprasīta. Ja māja atrodas dabā, nevis pilsētas centrā, un tās materiāli ir dabiski, tie saderēs savā starpā un piešķirs ēkai siltumu un mājīgumu.
3. Iekštelpās izvēlieties neitrālu krāsu gammu.
Mēs iesakām izmantot tādas krāsas kā balta, pelēka, bēša. Un akcentējiet interjeru ar spilgtas krāsas priekšmetiem mājoklī.
4.Interjers minimālisma stilā vienmēr būs pieprasīts.
Izvairieties no nevajadzīgiem dekoratīviem priekšmetiem. Izmantojiet vienkāršas līnijas. Tie ir principi, kas gadu gaitā nezaudēs aktualitāti un interjers daudzus gadus saglabāsies svaigs un nepārslogots.
5. Izmantojiet vienkāršus griestus.
Kādreiz bija modē izmantot daudzlīmeņu ģipškartona griestus, bet šodien tas nav aktuāli, tāpēc vienkāršība ir atslēga uz ilglaicīgu aktualitāti.
6. Plānojiet terasi vai verandu mājā.
Galu galā, dzīvojot savā mājā, jūs vēlaties būt dabā, iziet ārā un pasēdēt kopā ar ģimeni. Šim nolūkam jums ir nepieciešama šāda vieta pie mājas. Terase vai veranda būs mājas paplašinājums, ar to jūs varēsiet pilnībā izmantot zemes gabalu. Tik pat albi tā varētu būt arī lapene, bet terases un verandas pluss ir tāds, ka tā ir daļēji nosegta – gan no vēja, gan garāmgājēju acīm.
7. Nodrošiniet mājoklī vietu dažādu lietu glabāšanai.
Lai arīs sākumā šķiet, ka mantu nav daudz, ar gadiem tās sakrāsies. Mājā telpas ir vairāk nekā dzīvoklī, tāpēc noteikti ir tam jāatvēl vieta uzreiz. Šādas telpas ir: pieliekamās telpas, garderobes un dažos gadījumos pat mājas piebūves, kur glabāt inventāru vai dažādus pilnvērtīgai dzīvošanai mājā nepieciešamos piederumus. Plānojiet tā, lai šīs telpas ir slēgtas uzglabāšanas zonas, jo atklātās zonas kļūst putekļainas un tās ir pastāvīgi jātīra. Tas apgrūtina dzīvošanu mājā un, protams, palielina slogu tīrīšanas ziņā.
8. Netaupiet naudu uz inženiertehniskajām sistēmām.
Labi izstrādāta inženiertehniskā sistēma kalpos ilgu laiku un radīs mājoklī komfortu un mājīgumu.
Tās ietver:
– kombinētā apkures sistēma
– labi projektēta ventilācija
– kvalitatīva elektroinstalācija
Ir svarīgi apzināties, ka šodien pieejamais aprīkojums rīt var nebūt pieejams. Tāpēc ir labāk izmantot aprīkojumu, ko var nomainīt, nevis sarežģītu sistēmu, ko nevar salabot.
Lasi vēl: Kāpēc viedtālrunī ir vajadzīgs šis dīvainais mazais caurums
9. Atsevišķs punkts būtu jāvelta drošībai mājoklī.
Drošība ietver šādus sistēmu veidus:
– ugunsdrošība
– videonovērošanas sistēma
– elektrības atslēgšanas un ieslēgšanas paziņošanas sistēma
– apkures kontroles sistēma